«بلیت بهشت»؛ زوجِ جذاب کلونی-رابرتز هنوز جواب می‌دهد

فیلم کمدی رمانتیک «بلیت بهشت» با حضور جرج کلونی و جولیا رابرتز این روزها در سینماهای جهان روی پرده رفته است.


«بلیت بهشت» (Ticket to Paradise) نام فیلم کمدی رمانتیک پرفروش این روزهای سینمای جهان با بازی جرج کلونی و جولیا رابرتز است که داستان زوج جداشده ای را روایت می کند که برای کارشکنی در ازدواج قریب الوقوع دخترشان بار دیگر با هم همراه می شوند.

این فیلم را اُل پارکر براساس فیلمنامه ای از خودش و دنیل پیپسکی و با حضور دو ستاره نامدار سینمای هالیوود یعنی کلونی و رابرتز کارگردانی کرده است.

«بلیت بهشت» اولین نمایش جهانی خود را در شهر بارسلون در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ تجربه کرد. این فیلم پس از آن در بریتانیا اکرانش را در تاریخ ۲۰ سپتامبر آغاز کرد.

کمدی رمانتیک «بلیت بهشت» تا به امروز ۱۲۲ میلیون دلار فروش در سطح جهان داشته است و البته نقدهای ضدونقیضی از سوی منتقدان دریافت کرده است.

«بلیت بهشت» در وبسایت راتن تومیتوز از نظر ۱۹۹ منتقد امتیاز متوسط ۵۶ درصد را کسب کرده است. بسیاری بر این عقیده هستند که ممکن است، «بلیت بهشت» تماشاگرانش را تا مرز سرزمین موعود نفرستد با این حال اتحاد دوباره دو ستاره پرفروغ سینمای جهان در این فیلم هنوز جواب می دهد.

نکاتی درباره فیلم

«بلیت بهشت» پنجمین کار مشترک جولیا رابرتز و جرج کلونی است که پیش از این در فیلم های «یازده یار اوشن»، «دوازده یار اوشن»، «اعترافات یک ذهن خطرناک» و «هیولای پول» همبازی شده بودند.

کلونی و رابرتز در فیلم های «اوشن» نیز نقش یک زوج مطلقه را بازی می کردند که در نهایت باردیگر باهم ازدواج کردند.

در این فیلم شخصیت جورجیا با بازی جولیا رابرتز از غافلگیری نفرت دارد. در فیلم مشهور دهه نودی «ناتینگ هیل» نیز شخصیت آنا اسکات با بازی جولیا رابرتز از غافلگیری متنفر بود.

نقدهای کوتاه درباره فیلم

در وبسایت راتن تومیتوز از تعداد ۱۹۹ منتقدی که فیلم «بلیت بهشت» را تماشا کرده اند این فیلم امتیاز ۵۶ درصد را کسب کرده است. ضمنا فیلم از سوی مخاطب های فیلم‌بین وبسایت راتن تومیتوز نیز از میان بیش از هزار مخاطب امتیاز ۸۸ درصد را کسب کرده است.

تی‌تی‌استرن-انزی منتقد «سینسیناتی» با اهدای امتیاز B به فیلم نوشت: از وقتی که روی صندلی سینما می نشینید و فیلم آغاز می شود دقیقا می‌دانید چه رخ خواهد داد با این حال اهمیتی ندارد.

چارلز برامسکو منتقد «لیتل وایت لایس» نوشت: از هاکس تا نورا افرون، بزرگان این ژانر، ریشه درگیری‌های فیلم خود را در اختلاف های طبقاتی یا فرهنگی و پیوند آن با واقعیت جستجو می کردند، کاری که پارکر کارگردان این فیلم علاقه‌ای به دنبال کردن آن نشان نداده است.

جیمز براردینلی منتقد شهیر «ریل‌ویوز» نوشت: اگر «بلیت بهشت» تماما در مورد دو ستاره فیلمش بود، خوب بود، اما اینطور نیست و مشکل در همین جا است.

دنیل سولزمان منتقد نیز نوشت: شیمی رابطه میان جرج کلونی و جولیا رابرتز در «بلیت بهشت» عالی است.

منبع: خبرگزاری صبا/ مصطفی علوی

انتهای پیام/

 

کلید واژه:
گروه بندی: اخبار , ویژه ها

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است