«تاپ گان: ماوریک»؛ تام کروز این‌جاست تا سینما را نجات دهد

فیلم «تاپ گان: ماوریک» با بازی تام کروز این روزهای پدیده گیشه سینماهای آمریکا و جهان شده است.


«تاپ گان: ماوریک» عنوان درام اکشن پرفروش این روزهای سینمای آمریکا به کارگردانی جوزف کوشینسکی است که براساس قصه ای از پیتر کریگ و جاستین مارکس با بازی تام کروز و مایلز تلر و جنیفر کانلی ساخته شده است.

قصه «تاپ گان»

کاپیتان پیت ماوریک، خلبان آزمایشی (این اصطلاح به خلبانی گفته می شود که با هواپیماهای جدید و تغییریافته پرواز می‌کند تا نتایج به‌دست‌آمده از پروازهای او، ارزیابی و بررسی شوند.) پس از سی سال خدمت، به طور عمدی از ارتقای رتبه خود طفره رفته‌است. ماوریک حالا فراخوانده می‌شود تا مسئولیت آموزش گروهی از فارغ التحصیلان تاپ گان را برای یک ماموریت تخصصی به عهده بگیرد.

نکاتی درباره فیلم

در جایی از فیلم یک هواپیمای موستانگ P۵۱ مربوط به جنگ جهانی دوم دیده می شود که در حقیقت متعلق به تام کروز و جزو وسایل شخصی این بازیگر است.

تام کروز در هنگام تولید شخصا یک دوره آموزش هواپیمایی سه ماهه را برای بازیگران جدید این فیلم طراحی کرد.

این فیلم به کارگردان قسمت اصلی «تاپ گان»، تونی اسکات که سال ۲۰۱۲ از دنیا رفت، تقدیم شده است.

«تاپ گان ۲» یکی از فاصله دارترین دنباله های تاریخ سینما نسبت به قسمت قبلی اش است. این فیلم ۳۶ سال بعد از نسخه اول آن ساخته شد.

تام کروز و وال کیلمر تنها دو بازیگر نسخه اصلی «تاپ گان» هستند که نقش خودشان را در فیلم قبلی دوباره بازی کرده اند.

نقدهای کوتاه فیلم

سیمران هانس منتقد مونوکل درباره فیلم نوشت: تام کروز اینجاست تا سینما را نجات دهد، تام کروز اینجاست تا آمریکا را نجات دهد و من اینجا هستم تا اینها رو توضیح بدهم.

سمین عامر منتقد نیوزاینترنشنال درباره «تاپ گان: ماوریک» نوشت: دنباله «تاپ گان» صحنه های اکشن و احساساتی را با حجم عظیمی از نوستالژی همراه می کند.

جیمز براردینلی منتقد سرشناس «ریل‌ویو» نوشت: «تاپ گان» یکی از آن گونه های نادر دنیا است، دنباله ای که بهتر از نسخه اصلی اش است.

«ماوریک» با ارائه دقیقا آنچه به مخاطب وعده داده است، رضایت تماشاگر را جلب می کند.

«تاپ گان: ماوریک» از روز ۲۷ می در سینماهای آمریکا روی پرده رفته است.

 

منبع: خبرگزاری صبا

انتهای پیام/

کلید واژه:
گروه بندی: اخبار , ویژه ها

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است