• کد خبر: 3217
  • گروه : اخبار , ویژه ها
  • تاریخ انتشار:14 اردیبهشت 1401 ساعت: 15:30
نگاهی به پرونده بازیگری آدری هپبورن به مناسب تولد وی؛

«هپبورن»؛ بانوی باوقار دنیای سینما

آدری هپبورن همیشه وقار داشت و یکی از خارق العاده ترین بازیگران زن زمانه خود محسوب می‌شد.


آدری هپبورن یکی از خارق العاده ترین بازیگران زن زمانه خود بود. هنرپیشه‌ای که همچنان در ذهن ما به عنوان بانویی با لباس مجلسی مشکی با دستکش های بلند و یک تاج به زندگی خود ادامه می دهد، او بانوی رویای هر مردی بود. برای کسی که به فهرست تالار مشاهیر بین‌المللی بهترین شیک پوشان راه پیدا کرده است، مشخصات آدری فراتر از یک بازیگر است. او نماد مد زمان خود بود و سبک های کلاسیک او حتی امروز نیز با ما است. امسال به مناسبت تولد ۹۳ سالگی او، زمانی را درنگ می کنیم و برخی از بهترین فیلم‌های او را به عنوان یک بازیگر مرور می‌کنیم.

اگر از مد لذت می برید، قطعاً نمی توانید آدری هپبورن را در «صبحانه در تیفانی» از دست بدهید. او نقش هالی گولایتلی نیویورکی را بازی می‌کند که از مهمانی‌های شبانه لذت می‌برد. د می خواهد با یک مرد ثروتمند ازدواج کند، در نهایت عاشق نویسنده ای می شود که همسایه او است. ظاهر نمادین آدری در لباس مجلسی مشکی با دستکش، تاج و چوب سیگار بلند از همین فیلم است. پس از گذشت چندین دهه، هنوز نمی‌توانیم جانشین بهتری پیدا کنیم که بتواند نقش هالی را به خوبی هپبورن بازی کند!

در «معما» ساخته استنلی دانن که به سبک معمایی فیلم‌های هیچکاک است، نقش رجی لامبرت را بازی می‌کند، زن بیوه که توسط سه مرد که با شوهر متوفایش ارتباط دارند مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. هپبورن برای ایفای نقشش نامزد جوایز بفتا و گلدن گلوب شد. در «سابرینا» دختر راننده یک خانواده ثروتمند است که دو پسر خانواده عاشق او می‌شوند، در این فیلم عاشقانه ادری هپبورن دختر رویاهاست. در «تعطیلات رمی» شبیه همان پرنسسی است که می‌گریزد تا شاهزاده رویاهای خود را با اسب سفید به چنگ آورد. اما عشقش را در خیابان های شهر و در یک خبرنگار آمریکایی پیدا می‌کند. در «بانوی زیبای من» الیزابت دولیتل دخترکی از طبقه کارگر است که تحت آموزش یک استاد آواشناسی دانشگاه همراه با دوست زبان‌شناس‌اش پیکرینگ به بانویی متشخص تبدیل می‌شود.

فیلم‌های خاطره‌انگیز آدری هپبورن کم نیستند:«داستان راهبه»؛ «عشق در بعدازظهر»،«مضحک‌روی»…
آدری هپبورن در ۶۳ سالگی به دلیل سرطان درگذشت. او همیشه پخته‌تر و عاقل‌تر از سنش جلوه می‌کرد، گواه این ادعا نقل‌قول‌هایی است که از او بجا مانده و بارها به آنها ارجاع داده شده است.

یکی از نقل‌قول‌های معروف او این است:« برای چشمان زیبا، به دنبال خوبی در دیگران باشید. برای لب های زیبا، فقط کلمات محبت آمیز بگویید. و برای وقار داشتن با این آگاهی که هرگز تنها نیستید، راه بروید». آدری هپبورن همیشه وقار داشت حتی زمانی که رنج بیماری او را شکسته بود.

منبع: دنیای تصویر آنلاین

انتهای پیام/

 

کلید واژه:
گروه بندی: اخبار , ویژه ها

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است