به انتخاب imdb

با ۱۰ فیلم عاشقانه ۲۰۲۱ آشنا شوید

اینجا می‌توانید با بهترین فیلم‌های عاشقانه سال 2021 از نگاه کاربران سایت IMDB که امتیاز بالای 6 و آراء بالای هزار را کسب کرده‌اند، آشنا شوید.

عشق یکی از مفاهیم عمیق و متعالی است که نمی‌توان آن را از ذات بشری جدا کرد. معروف‌ترین و زیباترین داستان‌های جهان با مضمون عشق نوشته شده‌اند و زیباترین عواطف انسانی نیز در کنار عشق معنا پیدا می‌کنند.

دنیای سینما نیز از این قائده مستثنا نبوده است و ژانر عاشقانه همواره جزو پرطرفدارترین ژانرهای سینمایی بوده و هست. سال ۲۰۲۱ برای دیدن فیلمی عاشقانه پس از گذراندن سالی پر از سختی و اندوه، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای رسیده به آرامش ذهنی باشد.

این یادداشت تا پایان سال ۲۰۲۱ بروزرسانی خواهد شد.

– پرنده آتش (Firebird)

امتیاز: ۸.۱ (۱۲۲۳ رأی)

ژانر: عاشقانه، جنگی، درام

«پرنده آتشین»(Firebird) یک فیلم عاشقانه بسیار متفاوت است که قطعاً فیلمی نظیر آن را ندیده‌اید، ترکیب دو ژانر عاشقانه و جنگی حتماً می‌تواند عاشقان سینما را هیجان‌زده کند. پس «پرنده آتشین»(Firebird) یکی از فیلم‌های عاشقانه‌ی مهم سال ۲۰۲۱ به شمار می‌رود.

فیلم‌نامه‌ی «تام پرایر» و «پیتر ریبین» که براساس داستان واقعی و مصاحبه‌های انجام گرفته پیش از فیلم‌برداری نوشته شده است، با صحنه‌ای از پایگاه نیروی هوایی شوروی در سال ۱۹۷۷ آغاز می‌شود. جنگ سرد نه تنها در دوران اوج خود، بلکه در زمان برقراری صلح نیز همانند رقابت بر سر تسلیحات هسته‌ای جهانی شدت می‌گیرد.

ما در ابتدای فیلم با سرجوخه «سرگئی» آشنا می‌شویم. او مرد جوانی است که برای رهایی از خدمت سربازی روزشماری می‌کند. عشق او به عکاسی و ادبیات، مغایر با جهان اطراف او می‌باشد که مملو از نظارت، کنترل، ظلم و ستم است.

– سقوط شدید (Downfalls High)

امتیاز: ۷.۵ (۱۱۸۹ رأی)

ژانر: عاشقانه، موزیکال

«مشین گان کلی» و «ماد سان» اولین فیلم خودشان را با عنوان «سقوط شدید»(Downfalls High) کارگردانی کرده‌اند که برگرفته از آهنگ‌های جدیدترین آلبوم «مشین گان کلی»، یعنی «بلیط‌های من برای سقوط» می‌باشد.

ستارگان این فیلم، «چیس هادسون» و «سیدنی سوئینی» هستند و «مشین گان کلی» و «تراویس بارکر» در این فیلم روایت‌گری می‌کنند. از این فیلم به عنوان اولین تجربه‌ی فیلم موزیکال آنها یاد می‌شود.

«سقوط شدید»(Downfalls High) با جاه‌طلبی و فلسه همراه نمی‌باشد و با وجود صحنه‌های رنگارنگ و اشاره‌های درون فیلم، کاملاً روشن و شفاف است. اما در خلاقیت فی‌البداهه‌ی آن، به ما نشان می‌دهد که تصورمان و پیش‌بینی‌مان از پایان فیلم اشتباه بوده است.

در ارتفاعات (In the Heights)

امتیاز: ۷.۴ (۳۰۹۱۱ رأی)

ژانر: عاشقانه، موزیکال، درام

فیلم‌ها به طور کلی به چیزی فراتر از چشمان و توجه شما نیاز ندارند. اما برای اینکه مجذوب یک فیلم موزیکال شوید، گاهی لازم است که کمی از صمیم قلب پذیرای هر چیزی باشید. فقط اجازه دهید که آن ترانه، رقص و صمیمیت شورانگیز به قلب شما وارد شوند.

«در ارتفاعات»(In the Heights) منفی‌بافی و بدبینی نسبت به موسیقی جاز را از بین می‌برد و ممکن است امسال از این نوع صحنه‌های دلگرم کننده‌ی دیگری به جز در فیلم «در ارتفاعات»(In the Heights) وجود نداشته باشد.

این فیلم برگرفته از نمایشی می‌باشد که برنده‌ی جایزه‌ی تونی در سال ۲۰۰۸ شده است و دومین نمایش مهم «لین مانوئل میراندا» پس از «همیلتون» است که برخی آن را شناخته‌شده‌ترین نمایش حال حاضر می‌دانند.

آنت (Annette)

امتیاز : ۶.۹ (۱۲۴۹ رأی)

ژانر: عاشقانه، موزیکال، هیجان‌انگیز

«آدام درایور» در نقش «هنری»، در صحنه‌ی مربوط به خودش در حضور بینندگان مشتاق، با حسرت می‌گوید: «شهرت همانند یک شعله است؛ باشکوه و افراطی». این جمله برگرفته از فیلم «آنت»(Annette) با داستانی است که شخصیت‌های آن هرگز یک تعادل سالم را با شهرت خود پیدا نمی‌کنند.

جملات فیلم نسبتاً طعنه‌آمیز، تاحدودی صادقانه و بیشتر شبیه خود فیلم است که کارگردانی آن را «لئوس کاراکس» برعهده داشته و موسیقی متن آن اثر گروه «اسپارکس» است. «آنت»(Annette) در جشنواره فیلم کن امسال به نمایش گذاشته شد.

«آنت»(Annette) با هنرنمایی «درایور» و «کوتیار»، یک فیلم موزیکال بی‌پروا و اغلب لذت‌بخش است که بی‌پروایی آن قابل تحسین است، حتی وقتی جایی از فیلم سنگین و پیچیده می‌شود.

آخرین نامه معشوق (The Last Letter from Your Lover)

امتیاز: ۶.۸ (۵۸۱۲ رأی)

ژانر: عاشقانه، کمدی

وقتی صحبت از داستان عاشقانه می‌شود، شبکه نت‌فلیکس عزم خود را جزم می‌کند تا بستری برای ساخت فیلم‌های عاشقانه و کمدی مهیا کند. فیلم‌های کمتر پرداخته شده در این سرویس، درام‌های عاشقانه هستند، هرچند به نظر می‌رسد که این شرکت پخش‌کننده در حال جبران این مسئله با فیلم «آخرین نامه معشوق»(The Last Letter from Your Lover) باشد.

این فیلم که براساس رمانی از «جوجو مویز»(نویسنده رمان من پیش از تو) می‌باشد، از دو ایده و منبع بسیار معروف در ژانر عاشقانه استفاده می‌کند و آنها را به هم گره می‌زند. نتیجه‌ی این کار به فیلمی شیرین و دلگرم‌کننده تبدیل می‌شود که بدون شک احساسات شما را بر می‌انگیزد.

فیلم «آخرین نامه معشوق»(The Last Letter from Your Lover)، نگاهی جذاب به دو داستان عاشقانه دارد و در حالیکه فیلم چندان اریجینالی به نظر می‌رسد، اما بسیار جذاب و دلگرم‌کننده را ایجاد می‌کند.

– نقشه چیزهای کوچک عالی (The Map of Tiny Perfect Things)

امتیاز: ۶.۸ (۱۵۷۵۴ رأی)

ژانر: عاشقانه، هیجان‌انگیز، کمدی

داستان‌هایی با مضمون حلقه‌‌ی بی‌پایان زمانی که یک طرح داستانی پرسابقه و مطمئن است و با فیلم «روز موش خرما»(Groundhog Day) به مضمون مورد علاقه‌ی بسیار از سینمادوستان تبدیل شده است، به شکل مجموعه‌ی سریالی «عروسک روسی»(Russian Doll) درآمده و به فهرست بهترین فیلم‌های ۲۰۲۰ با فیلم «پالم اسپرینگز»(Palm Springs) نیز راه یافته است.

با این وجود، چون ما این طرح داستانی را به گونه‌های مختلفی دیده‌ایم، استفاده از حلقه‌ی زمانی برای هر فیلمی بسیار مشکل است، مخصوصاً وقتی که بازیگران جوانی در آن حضور داشته باشند. این مسئله همان چیزی است که فیلم «نقشه‌ چیزهای کوچک عالی»(The Map of Tiny Perfect Things) می‌خواهد آن را انجام دهد و آن را به شکل متفاوتی انجام می‌دهد.

مالکوم و مری (Malcolm & Marie)

امتیاز: ۶.۷ (۳۰۱۵۴ رأی)

ژانر: عاشقانه، درام

«زندایا» همراه با «جان دیوید واشنگتن»، که هر دو نفر آنها از ستاره‌های نوظهور دنیای هالیوود هستند، در یک اتفاق و ماجرای پرفراز و نشیب احساسی در فیلم «مالکوم و مری»(Malcolm & Marie) ایفای نقش می‌کنند.

«مالکوم و مری»(Malcolm & Marie) یکی از تحسین شده ترین فیلم‌های امسال است که به شدت مورد توجه منتقدان قرار گرفته است. فیلمبرداری آن به سبک سیاه و سفید نیز خلاقیتی از طرف کارگردان این فیلم «سم لوینسن» می‌باشد که مورد تحسین همگان قرار گرفته است.

داستان «مالکوم و مری»(Malcolm & Marie) از جایی شروع می‌شود که «مالکوم»(دیوید واشنگتن) و شریک زندگی او «مری»(زندایا)، از نمایش افتتاحیه‌ی فیلم مالکوم به خانه بر می‌گردند، هر دوی آنها منتظر نقدهای فیلم او می‌مانند. در حالیکه آنها انتظار می‌کشند، احساسات آنها جریحه‌دار می‌شود و رابطه‌ی آنها در طول شب دچار چالش می‌شود.

به همه پسران: همیشه و تا ابد (To All the Boys: Always and Forever)

امتیاز: ۶.۳ (۱۹۱۸۴ رأی)

ژانر: عاشقانه، کمدی، درام

فیلم «به همه پسران»(To All the Boys) یک سری از فیلم‌های سه گانه است که زندگی عاشقانه‌ی بچه‌های دبیرستانی و دوره‌ی بلوغ «لارا جین کاوی» را به تصویر می‌کشد. این فیلم سه گانه و اشتیاق به اینگونه فیلم‌ها، به ویژه فیلم‌های کمدی رمانتیک، همانند یک نامه‌ی عاشقانه برای عشق دوران نوجوانی و فیلم‌هایی که الهام‌بخش آن هستند، عمل می‌کند.

در بخش سوم این فیلم، «به همه پسران: همیشه و تا ابد»(To All the Boys: Always and Forever)، «لارا جین» نسبت به سری‌های قبلی به رشد و تکامل بیشتری رسیده است. آخرین قسمت از این دنباله‌ی سینمایی، در مورد داستان «لارا جین»، ساخته‌ی «مایکل فیموناری» و به نویسندگی «کتی لاوجوی» می‌باشد که از سری رمان‌های «جنی هان» اقتباس شده است.

پیدا کردن تو (Finding You)

امتیاز: ۶ (۱۱۲۱ رأی)

ژانر: عاشقانه، درام

فیلم «پیداکردن تو»(Finding You) را می‌توان نسخه‌ای از انیمیشن «ولف واکرز»(Wolfwalkers) برای بزرگسالان نامید. این فیلم داستانی را بیان می‌کند که در یک مکان جادویی به نام ایرلند اتفاق افتاده است و در آن یک مزاحم بی‌خانمان، یک نوازنده‌ی ویولن است و یک دختر آمریکایی محتاط، عاشق یک هنرپیشه‌ی هالیوودی می‌شود.

فراتر از تمامی چشم‌اندازهای زیبا و مورد پسند گردشگران، شما متوجه موسیقی، رقص، صلیب‌های برافراشته، نوشیدنی‌ها و غذاها یا کیک‌های خوشمزه در آن خواهید شد.

«پیداکردن تو»(Finding You) را می‌توان یکی از خالص‌تررین فیلم‌های عاشقانه‌ی امسال دانست. اگر علاقه‌مند واقعی ژانر عاشقانه هستید، «پیداکردن تو»(Finding You) می‌تواند یکی از بهترین‌های شما باشد تا در عاشقانه‌های «فینلی» و «بکت» غرق شوید.

منبع:ترجمه اختصاصی سلام سینما

IMDB, Vulture, Popsugar, Looper, Esquire

کلید واژه:
گروه بندی: ویژه ها

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است